poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Nie żyje współzałożyciel jednego ze znanych kabaretów

Nie żyje współzałożyciel jednego ze znanych kabaretów

Nie żyje słynny artysta, współzałożyciel kabaretu Anawa. Był wieloletnim przyjacielem Marka Grechuty. To ogromna starta.

Nie żyje Tadeusz Kalinowski

współzałożyciel
Tadeusz Kalinowski (źródło: fakt.pl)

Tadeusz Kalinowski był jednym z współtwórców kabaretu Anawa. To właśnie z nimi powstały pierwsze utwory Marka Grechuty i Jana Kanty Pawluśkiewicza. W tym samym czasie działał zespół muzyczny o takiej samej nazwie. Należeli do niego między innymi Marek Grechuta czy Zbigniew Wodecki.

Królowa Elżbieta II szczerze o utracie ukochanego męża!

Wieloletni przyjaciele

O śmierci artysty poinformował syn jego przyjaciela Marka Grechuty. Panowie byli nie rozłączni, mogli powierzyć sobie każdy sekret. Po śmierci Grechuty Kalinowski nadal utrzymywał kontakt z jego rodziną. Chciał być dla nich wsparciem.

Jako studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w 1966 roku rozpoczęli występy w małym klubie Bambuko na miasteczku studenckim w Krakowie. Tadeusz Kalinowski urodził się w Przemyślu, od czasu studiów mieszkał w Krakowie, był grafikiem – nie uprawiał zawodu architekta. Zaprojektował cztery okładki do płyt Marka Grechuty – Korowód, Droga za widnokres, Pieśni oraz Śpiewające obrazy. Niech spoczywa w pokoju – napisał na swoim Facebooku Łukasz Grechuta.

Z największym smutkiem zawiadamiamy, że dziś rano zmarł Tadeusz Kalinowski, współzałożyciel kabaretu Anawa. Był…

Opublikowany przez Marka Grechutę Niedziela, 21 marca 2021
Tragedia! Zginęło dwoje nastolatków!

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
współzałożyciel
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...