niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Nie żyje słynny muzyk. Był jednym z założycieli Papa Dance!

Nie żyje słynny muzyk. Był jednym z założycieli Papa Dance!

Nie żyje sławny producent muzyczny, kompozytor, realizator nagrań, a przede wszystkim jeden z założycieli zespołu Papa Dance. Muzyk zmarł w wieku 66 lat. Zostawił po sobie pustkę oraz żal.

Sławomir Wesołowski zmarł w Wigilię świąt Bożego Narodzenia. O śmierci wybitnego muzyka poinformował jego pogrążony w żalu brat. Pogrzeb odbędzie się 5 stycznia w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Michałowicach.

Założyciel Papa Dance

Mariusz Zabrodzki oraz Sławomir Wesołowski w 1984 roku założyli zespół, który nazwali Papa Dance. Producenci pracowali pod pseudonimem Adam Patoh. Przez jakiś czas tworzyli duet.Metodą tak zwanych prób i błędów starali się działam w biznesie muzycznym. Po czasie duetu nastąpił moment, w którym zdecydowali się na skompletowanie składu oraz tworzenie swojego własnego, niepowtarzalnego image.

Wesołowski współpracował z różnymi zespołami. Lady Pank, 2 plus 1, Republika, Anna Jantar czy Franek Kimono to zespoły i nazwiska, które pomógł stworzyć Wesołowski. W 1990 roku wyjechał z zespołem Papa Dance do USA i Kanady. Po rozpadzie grupy postanowił spróbować swoich sił w Stanach. Na początku XXI wieku wrócił na stałe do Polski.

Źródłoo2/ se.pl

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...