niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Nie żyje gwiazda kultowego serialu!

Nie żyje gwiazda kultowego serialu!

Gwiazda amerykańskiego kina i telewizji. Polacy kojarzą ją między innymi z seriali „Prawo Burke’a”, „Bonanza” czy „Wyspa Giligana”. Aktorka zmarła w podeszłym wieku, jednak to nie on był przyczyną śmierci. Zmarła z powodu powikłań po COVID-19.

Dawn Wells zmarła 30 grudnia w wieku 82 lat. Zgon nastąpił w Los Angeles gdzie obecnie mieszkała. Informację o jej śmierci przekazał publicysta Harlan Boll. Przyczyną zgonu były komplikacje po COVID-19.

#breaking Dawn Wells, Mary Ann on ‘Gilligan’s Island,’ Dies at 82 Her publicist, Harlan Boll, said the cause was related to Covid-19.

Opublikowany przez Back to 80s Środa, 30 grudnia 2020


Wells urodziła się 18 października 1938 roku w stanie Nevada. Początkowo poszła na studia na wydziale sztuk teatralnych i projektowania. Jednak swojej kariery nie łączyła z aktorstwem. Chciała się zająć modelingiem. W 1959 roku została Miss Nevada, a rok później reprezentowała rodzinny stan w czasie konkursu Miss America.

W 1960 roku zadebiutowała na ekranie jako aktorka. Sławę oraz popularność zdobyła w roli Mary Ann Summers w amerykańskim serialu „Wyspa Giligana”. W Polsce serial nie był emitowany, jednak w USA jest uznawany za jeden z najbardziej kultowych.

Wystąpiła również w produkcjach takich jak „Prawo Burke’a” czy „Słoneczny patrol”. Później na ekranie zaczęła pojawiać się coraz rzadziej. Ostatni raz widzowie mogli zobaczyć ją w 2018 roku.

ŹródłoOnet/Facebook

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...