sobota, 31 października, 2020
Kultura Koreańska Jesień w Warszawie

Koreańska Jesień w Warszawie

Festiwal kultury koreańskiej organizowany przez Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie odbywa się co roku – niemal od dekady. Na stałe zagościł na mapie stolicy i przyciąga nie tylko warszawiaków, a przede wszystkim fanów sztuki i kulinariów. Jeśli jesteś miłośnikiem koreańskich dram, popu i dodajesz kimchi do każdej zupy, to Twoja obecność jest obowiązkowa. Zaintrygowani całą kulturą również mogą znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na sytuacje epidemiologiczną. Festiwal bowiem będzie trwać nie jeden dzień, jak dotychczas, ale cały miesiąc. Wydarzenia będą odbywać się również stacjonarnie, jednak w przeważającej części online. Dzięki temu „Koreańska Jesień” będzie mogła zagościć nie tylko w Warszawie, lecz także w całej Polsce. Kultura z Korei, w pełnym tego słowa znaczeniu, nigdy wcześniej nie budziła takich emocji. Jeszcze kilka lat temu ten kraj kojarzył się przede wszystkim z zaawansowaną elektroniką, dzisiaj częściej przychodzą na myśl filmy, muzyka i koreańskie potrawy.

Te zdjęcia sprawiły, że fotograf został usunięty z Korei Północnej

Program wydarzeń obejmuje m.in. wystawę poświęconą współczesnej sztuce koreańskiej pt.: „U źródeł. Inspiracje koreańską tradycją i kulturą”, którą można oglądać już od 2 października w Podchorążówce w Łazienkach Królewskich. Przygotowana przez Muzeum Sztuki Współczesnej Savina w Seulu, prezentuje dzieła jedenastu współczesnych koreańskich artystów tworzących w Korei i poza jej granicami. Wystawa potrwa aż do 29 listopada. Podczas tego czasu będą odbywać się koncerty i warsztaty m.in. koncert koreańskiego kwartetu smyczkowego NOVUS Quartet w Teatrze Królewskim w Łazienkach. Nie zabraknie również praktycznych ciekawostek (warsztatów) z koreańskiej kaligrafii i tradycyjnych instrumentów muzycznych, w których będzie można uczestniczyć w Starej Kordegardzie. Bilety i wejściówki na bezpłatne wydarzenia w Łazienkach Królewskich dostępne są na stronie lazienki-krolewskie.pl.

Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do 1 025: Ministerstwo Zdrowia

Ekscytujący event kończy szósta edycja Warsaw Korean Film Festival. Pokaz koreańskiej kinematografii potrwa od 26 -31 października, a seanse odbywać się będą na platformie MojeeKino.pl.

Więcej informacji o festiwalu Koreańska Jesień W Warszawie na stronie pl.korean-culture.org