niedziela, 13 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Kultura Wstyd i żenada! Kaja Godek wygrała plebiscyt!

Wstyd i żenada! Kaja Godek wygrała plebiscyt!

Kaja Godek jest bardzo kontrowersyjną postacią w Polskich mediach. Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Jednak trzeba przyznać, że nie da się przejść obojętnie koło niej. Tym razem wygrała nagrodę, jednak nie sądzimy by była zadowolona.

Kim jest Kaja Godek?

Jest polską aktywistką antyaborcyjną, choć z wykształcenia jest anglistką nie spełnia się w swoim zawodzie. Dużo chętniej uczestniczy w życiu politycznym oraz medialnym przekonując ludzi, że aborcja zawsze jest zła, nawet gdyby matka miała umrzeć.

To właśnie ta pani jest jedną z pomysłodawczyń, aby zaostrzyć prawo antyaborcyjne. Prywatnie jest żoną i matką dwójki dzieci, z czego jedno jest chore na zespół Downa. W czasie wolnym wstawia na Facebooka swoje przemyślenia.

Wygrany plebiscyt

„Biologiczna Bzdura Roku” to plebiscyt, w którym wygrała Kaja Godek. Pokonała wszystkich przeciwników, wysuwając się na prowadzenie. Trzeba przyznać, że miała zacne towarzystwo. Wychodzi na to, że jej wypowiedzi były najbardziej bzdurne.

Pomysłodawcą akcji jest Łukasz Sakowski, który zajmuje się biologią. On przygląda się wypowiedzią ludzi ze świata mediów, a także naukowców. Po czym analizuje, która wypowiedź była najbardziej szkodliwa lub mijająca się z prawdą.

Miejsce pierwsze

W tym roku przypadło Kai Godek za stwierdzenie, że „nie ma czegoś takiego jak orientacja [seksualna]”. Twórcy konkursu wyjaśnili, że w rzeczywistości istnieje orientacja homo i heteroseksualna, oraz występowanie obu naraz, czyli biseksualna.

Reakcja na wygraną wydaje się być dobrą miną do złej gry jednak Godek postanowiła za nią podziękować na Facebooku.

No i brawo! Jest wygrana! Oczywiście moje słowa nie są żadną bzdurą, tylko faktem. Ale i tak cieszy, że więcej osób…

Opublikowany przez Kaja Urszula Godek Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Pozostali kandydaci musieli przełknąć porażkę

Drugie miejsce zdobyła Joanna Scheuring-Wielgus za stwierdzenie, że „dopiero kiedy płodowi zaczyna bić serce, można mówić o życiu” Miejsce trzecie przypadło Edycie Górniak, która opowiada w swoich mediach społecznościowych o teoriach spiskowych dotyczących koronawirusa.

Jednak nominowana została za te słowa: „Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przede wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny”

Kolejnymi nominowanymi byli: Biolog Roman Zieliński za stwierdzenie: „mRNA w szczepionce RNA na COVID-19 jest tak naprawdę „super wirusem”. Publicysta Marcin Rola za słowa: „na wirusy nie da się robić szczepionek”. Restauratorka Magda Gessler za anegdotkę o cudownych właściwościach cebuli oraz sportsmenka Anna Lewandowska za teorię o smalcu gęsim.

ŹródłoWP/ Facebook

Znaleziono ciało dziecka w torbie na dnie morza! Trwają dalsze poszukiwania

27 kwietnia ojciec porwał dwie córki. Dopiero dzisiaj u wybrzeża Teneryfy zostało odnalezione ciało jednej z sióstr. Znaleziono...

Duży spadek aborcji! Lekarze masowo odmawiają

Aborcja to temat, który dzieli społeczeństwo na pół. Jedni uważają, że jest jest to wolność i wybór kobiety, zaś drudzy, że jest...

Gdzie jechać na wakacje 2021? Lista bezpiecznych państw

Lista krajów gdzie można latać z Polski bez kwarantanny po przylocie: AlbaniaBułgariaChorwacjaCzarnogóraDominikanaEgiptHiszpania i Wyspy KanaryjskieKeniaKostarykaKubaLuksemburgMacedoniaMaderaMalediwyMaltaMeksykSzwecjaTurcjaWyspy Zielonego PrzylądkaTanzania i ZanzibarZjednoczone Emiraty Arabskie

Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego! ,,To się stanie”

Krzysztof Jackowski jest jednym z najpopularnieszych jasnowidzów w Polsce. Niejednokrotnie jego wizje się spełniły, ale ta, którą przepowiedział na lato 2021 przeraża!

Niedzielski ostrzega! Może zrobić się niebezpiecznie

Tak się wszystko zaczęło... Koronawirus obecny jest w Polsce od marca 2020 roku. Od czasu pandemii dużo się zmieniło,...

Lech Wałęsa okradziony! Dawno nie było mu tak przykro

Lech Wałęsa od kilku lat jest właścicielem restauracji w Gdańsku. To co zdarzyło się pod koniec maja sprawiło mu wiele przykrości i...
Kaja Godek
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...