niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Wstyd i żenada! Kaja Godek wygrała plebiscyt!

Wstyd i żenada! Kaja Godek wygrała plebiscyt!

Kaja Godek jest bardzo kontrowersyjną postacią w Polskich mediach. Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Jednak trzeba przyznać, że nie da się przejść obojętnie koło niej. Tym razem wygrała nagrodę, jednak nie sądzimy by była zadowolona.

Kim jest Kaja Godek?

Jest polską aktywistką antyaborcyjną, choć z wykształcenia jest anglistką nie spełnia się w swoim zawodzie. Dużo chętniej uczestniczy w życiu politycznym oraz medialnym przekonując ludzi, że aborcja zawsze jest zła, nawet gdyby matka miała umrzeć.

To właśnie ta pani jest jedną z pomysłodawczyń, aby zaostrzyć prawo antyaborcyjne. Prywatnie jest żoną i matką dwójki dzieci, z czego jedno jest chore na zespół Downa. W czasie wolnym wstawia na Facebooka swoje przemyślenia.Wygrany plebiscyt

„Biologiczna Bzdura Roku” to plebiscyt, w którym wygrała Kaja Godek. Pokonała wszystkich przeciwników, wysuwając się na prowadzenie. Trzeba przyznać, że miała zacne towarzystwo. Wychodzi na to, że jej wypowiedzi były najbardziej bzdurne.

Pomysłodawcą akcji jest Łukasz Sakowski, który zajmuje się biologią. On przygląda się wypowiedzią ludzi ze świata mediów, a także naukowców. Po czym analizuje, która wypowiedź była najbardziej szkodliwa lub mijająca się z prawdą.

Miejsce pierwsze

W tym roku przypadło Kai Godek za stwierdzenie, że „nie ma czegoś takiego jak orientacja [seksualna]”. Twórcy konkursu wyjaśnili, że w rzeczywistości istnieje orientacja homo i heteroseksualna, oraz występowanie obu naraz, czyli biseksualna.

Reakcja na wygraną wydaje się być dobrą miną do złej gry jednak Godek postanowiła za nią podziękować na Facebooku.

No i brawo! Jest wygrana! Oczywiście moje słowa nie są żadną bzdurą, tylko faktem. Ale i tak cieszy, że więcej osób…

Opublikowany przez Kaja Urszula Godek Poniedziałek, 11 stycznia 2021


Pozostali kandydaci musieli przełknąć porażkę

Drugie miejsce zdobyła Joanna Scheuring-Wielgus za stwierdzenie, że „dopiero kiedy płodowi zaczyna bić serce, można mówić o życiu” Miejsce trzecie przypadło Edycie Górniak, która opowiada w swoich mediach społecznościowych o teoriach spiskowych dotyczących koronawirusa.

Jednak nominowana została za te słowa: „Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przede wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny”

Kolejnymi nominowanymi byli: Biolog Roman Zieliński za stwierdzenie: „mRNA w szczepionce RNA na COVID-19 jest tak naprawdę „super wirusem”. Publicysta Marcin Rola za słowa: „na wirusy nie da się robić szczepionek”. Restauratorka Magda Gessler za anegdotkę o cudownych właściwościach cebuli oraz sportsmenka Anna Lewandowska za teorię o smalcu gęsim.

ŹródłoWP/ Facebook

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...