poniedziałek, 14 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Kultura Irrfan Khan: Aktor z Życie Pi zmarł w wieku 53 lat

Irrfan Khan: Aktor z Życie Pi zmarł w wieku 53 lat

Irrfan Khan, który wystąpił w takich filmach jak Slumdog Millioner z ulicy, Jurassic World czy Życie Pi zmarł na raka w wieku 53 lat.

Był jednym z pierwszych indyjskich aktorów, który odcisnął trwały ślad w zachodnim kinie.

W oświadczeniu rodzina gwiazdy z Bollywood nazwała go „człowiekiem o niewielu słowach i aktorem cichego wyrażenia o głębokich oczach i pamiętnych działaniach na ekranie”.

„Irrfan był silną duszą, kimś, kto walczył do samego końca i zawsze inspirował wszystkich, którzy się do niego zbliżali.”

Irrfan Khan Życie Pi
Irrfan Khan w filmie pt. „Życie Pi”. Wcielił się w rolę: Dorosły Pi Patel

Irrfan Khan, jeden z bardziej znanych i ukochanych aktorów w Indiach, ujawnił w marcu 2018 r., że zdiagnozowano u niego rzadki nowotwór. Był on początkowo leczony w londyńskim szpitalu przed powrotem do Indii we wrześniu ubiegłego roku, ale zmarł w Mumbaju w środę rano z infekcją okrężnicy.

Zadebiutował również na ekranie w nominowanym do Oscara dramacie 1988 „Salaam Bombay!”, Opowiadającym o dzieciach ulicy z Bombaju.

Irrfan Khan Slumdog Milioner z ulicy
Irrfan Khan w filmie pt. „Slumdog Milioner z ulicy”. W roli Inspektor policji.

W swojej ponad 30-letniej karierze pracował z takimi reżyserami, jak Mira Nair, Wes Anderson i Ang Lee.

Ostatni film Bollywood Iffran Khana to kontynuacja jednego z jego największych hitów Bollywood Hindi Medium, został wydany tuż przed zamknięciem Indii w zeszłym miesiącu z powodu pandemii koronawirusa.

Khan został pochowany na cmentarzu Versova Kabristan w Mumbaju wkrótce po ogłoszeniu wiadomości o jego śmierci. Jego rodzina, bliscy krewni, a także przyjaciele byli obecni na pogrzebie.

To druga tragedia dla rodziny w ciągu ostatnich kilku dni.

Cztery dni wcześniej 95-letnia matka Irrfan Khan’a zmarła w Jaipur. Niestety aktor nie mógł wziąć udziału w jej pogrzebie z powodu ogólnokrajowej blokady Indii.

Znaleziono ciało dziecka w torbie na dnie morza! Trwają dalsze poszukiwania

27 kwietnia ojciec porwał dwie córki. Dopiero dzisiaj u wybrzeża Teneryfy zostało odnalezione ciało jednej z sióstr. Znaleziono...

Duży spadek aborcji! Lekarze masowo odmawiają

Aborcja to temat, który dzieli społeczeństwo na pół. Jedni uważają, że jest jest to wolność i wybór kobiety, zaś drudzy, że jest...

Gdzie jechać na wakacje 2021? Lista bezpiecznych państw

Lista krajów gdzie można latać z Polski bez kwarantanny po przylocie: AlbaniaBułgariaChorwacjaCzarnogóraDominikanaEgiptHiszpania i Wyspy KanaryjskieKeniaKostarykaKubaLuksemburgMacedoniaMaderaMalediwyMaltaMeksykSzwecjaTurcjaWyspy Zielonego PrzylądkaTanzania i ZanzibarZjednoczone Emiraty Arabskie

Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego! ,,To się stanie”

Krzysztof Jackowski jest jednym z najpopularnieszych jasnowidzów w Polsce. Niejednokrotnie jego wizje się spełniły, ale ta, którą przepowiedział na lato 2021 przeraża!

Niedzielski ostrzega! Może zrobić się niebezpiecznie

Tak się wszystko zaczęło... Koronawirus obecny jest w Polsce od marca 2020 roku. Od czasu pandemii dużo się zmieniło,...

Lech Wałęsa okradziony! Dawno nie było mu tak przykro

Lech Wałęsa od kilku lat jest właścicielem restauracji w Gdańsku. To co zdarzyło się pod koniec maja sprawiło mu wiele przykrości i...
Irrfan Khan
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...