poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Irrfan Khan: Aktor z Życie Pi zmarł w wieku 53 lat

Irrfan Khan, który wystąpił w takich filmach jak Slumdog Millioner z ulicy, Jurassic World czy Życie Pi zmarł na raka w wieku 53 lat.

Był jednym z pierwszych indyjskich aktorów, który odcisnął trwały ślad w zachodnim kinie.

W oświadczeniu rodzina gwiazdy z Bollywood nazwała go „człowiekiem o niewielu słowach i aktorem cichego wyrażenia o głębokich oczach i pamiętnych działaniach na ekranie”.

„Irrfan był silną duszą, kimś, kto walczył do samego końca i zawsze inspirował wszystkich, którzy się do niego zbliżali.”

Irrfan Khan Życie Pi
Irrfan Khan w filmie pt. „Życie Pi”. Wcielił się w rolę: Dorosły Pi Patel

Irrfan Khan, jeden z bardziej znanych i ukochanych aktorów w Indiach, ujawnił w marcu 2018 r., że zdiagnozowano u niego rzadki nowotwór. Był on początkowo leczony w londyńskim szpitalu przed powrotem do Indii we wrześniu ubiegłego roku, ale zmarł w Mumbaju w środę rano z infekcją okrężnicy.

Zadebiutował również na ekranie w nominowanym do Oscara dramacie 1988 „Salaam Bombay!”, Opowiadającym o dzieciach ulicy z Bombaju.

Irrfan Khan Slumdog Milioner z ulicy
Irrfan Khan w filmie pt. „Slumdog Milioner z ulicy”. W roli Inspektor policji.
- Reklama -

W swojej ponad 30-letniej karierze pracował z takimi reżyserami, jak Mira Nair, Wes Anderson i Ang Lee.

Ostatni film Bollywood Iffran Khana to kontynuacja jednego z jego największych hitów Bollywood Hindi Medium, został wydany tuż przed zamknięciem Indii w zeszłym miesiącu z powodu pandemii koronawirusa.

Khan został pochowany na cmentarzu Versova Kabristan w Mumbaju wkrótce po ogłoszeniu wiadomości o jego śmierci. Jego rodzina, bliscy krewni, a także przyjaciele byli obecni na pogrzebie.

To druga tragedia dla rodziny w ciągu ostatnich kilku dni.

Cztery dni wcześniej 95-letnia matka Irrfan Khan’a zmarła w Jaipur. Niestety aktor nie mógł wziąć udziału w jej pogrzebie z powodu ogólnokrajowej blokady Indii.

Czytaj także: Nadchodzi rewolucja pracy – czy Polska jest gotowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here