środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Kultura Dom Marii Skłodowskiej-Curie jest na sprzedaż. Trzeba przygotować fortunę, aby go kupić!

Dom Marii Skłodowskiej-Curie jest na sprzedaż. Trzeba przygotować fortunę, aby go kupić!

Dom, w którym mieszkała Maria Curie-Skłodowska wraz z mężem Piotrem jest teraz na sprzedaż. Ale aby go kupić trzeba przygotować sobie nie małą fortunę.

Dom na sprzedaż

„Radioaktywny” dom polskiej zdobywczyni Nobla jest do kupienia. Jednak nie każdego stać na taki wydatek. Posiadłość Marii Curie-Skłodowskiej w miejscowości Sait-Rémy-lès-Chevreuse pod Paryżem został wystawiony na sprzedaż. Pomimo, że wymaga on sporego remontu chętnych nie brakuje.

W latach 1904-1906 rodzina Curie przyjeżdżała do tego domu wraz z dziećmi bardzo regularnie. To miejsce było ich azylem do odpoczynku od Paryża i wielkiego zgiełku. Po śmierci swojego męża w 1906 roku Skłodowska odwiedziła posiadłość tylko kilka razy, a później dom stał pusty.

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult'' umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Skarb dla fanów!

Od ponad 100 lat w domu nic się nie zmieniło. W budynku zachowały się stare gobeliny i terakota epoki Curie. Dlatego wchodząc do niego „można odnieść wrażenie podróży w czasie”.

Powierzchnia domu to 120 metrów kwadratowych do tego blisko 900 m² ogrodu, w którym jest gołębnik oraz szopa. Budynek ma parter, piętro oraz strych. Dostępna jest również piwnica. Mimo tego, że budynek wymaga ogromnego nakładu finansowego, posiadłość została wystawiona na sprzedaż za 800 tysięcy euro (około 3,5 miliona złotych)

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
Curie
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...