niedziela, 18 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Poważne problemy zespołu Bayer Full! Co się stało?

Poważne problemy zespołu Bayer Full! Co się stało?

Bayer Full oszukiwał swoich fanów. Bezprawnie wykonywał utwór, który nie należał do zespołu. Sprawa ma swój finał w sądzie. Wyrok w końcu został wydany.

Zakończył się proces przeciwko zespołowi Bayer Full. Wykorzystywali oni przez lata piosenkę, która nie była ich. Chodzi o utwór „Tawerna 'Pod Pijaną Zgrają'”, której autorem jest Grzegorz Bukała.

Założyciel oraz jeden z liderów Wałów Jagiellońskich stworzył wiele hitów, które wielu Polaków nuci do dzisiaj. „Monika – dziewczyna ratownika” czy „Córka rybaka” to jego największe hity, które przyniosły mu popularność.

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera''. Świat pogrążony w żałobie

Tawerna stała się kością niezgody

Była to pierwsza piosenka jaką napisał Bukała. Jak sam wspomina odniosła ona ogromny sukces, którego on się nie spodziewał. Piosenka została zgłoszona do ZAiKSu przez kolegów jej autora – zespół Zejman & Garkumpel.

Gdy Bukała usłyszał utwór w wykonaniu Bayer Full był ogromnie zdziwiony.

„Wysłuchałem i wbiło mnie w fotel. Bo po pierwsze, w sposób istotny zmieniono linię melodyczną w zwrotce mojej piosenki. A po drugie, dowiedziałem się, że to jednak nie moja piosenka, tylko jakiejś tajemniczej postaci. Skąd mogłem wiedzieć, że Bayer Full podwędził mi piosenkę, skoro ten gatunek 'sztuki' jest mi absolutnie obcy? Postanowiłem interweniować” – tłumaczył oburzony autor.

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera''. Świat pogrążony w żałobie

Skończyło się w sądzie

Sprawa trwa już od 2018 roku, gdy autor utworu wystosował list do lidera zespołu. Wspomniał w nim o naruszeniu praw autorskich, a także zaproponował ugodę. Gdy nie uzyskał odpowiedzi, zdecydował się na przekazanie sprawy do sądu.

Utwór pojawił się na pierwszej kasecie Bayer Full oraz na płycie. Lider Bayer Full został zobowiązany do publicznych przeprosin oraz zniszczenia wszystkich nośników fizycznych, na którym znajduje się utwór z fikcyjnym autorem.

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera''. Świat pogrążony w żałobie
Źródłointeria.pl

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera”. Świat pogrążony w żałobie

Nie żyje jedna z najpopularniejszych aktorek z ,,Harrego Pottera''. Kobieta znana była rownież z...

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...
Bayer Full
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...