niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Poważne problemy zespołu Bayer Full! Co się stało?

Poważne problemy zespołu Bayer Full! Co się stało?

Bayer Full oszukiwał swoich fanów. Bezprawnie wykonywał utwór, który nie należał do zespołu. Sprawa ma swój finał w sądzie. Wyrok w końcu został wydany.

Zakończył się proces przeciwko zespołowi Bayer Full. Wykorzystywali oni przez lata piosenkę, która nie była ich. Chodzi o utwór „Tawerna 'Pod Pijaną Zgrają'”, której autorem jest Grzegorz Bukała.

Założyciel oraz jeden z liderów Wałów Jagiellońskich stworzył wiele hitów, które wielu Polaków nuci do dzisiaj. „Monika – dziewczyna ratownika” czy „Córka rybaka” to jego największe hity, które przyniosły mu popularność.Tawerna stała się kością niezgody

Była to pierwsza piosenka jaką napisał Bukała. Jak sam wspomina odniosła ona ogromny sukces, którego on się nie spodziewał. Piosenka została zgłoszona do ZAiKSu przez kolegów jej autora – zespół Zejman & Garkumpel.

Gdy Bukała usłyszał utwór w wykonaniu Bayer Full był ogromnie zdziwiony.

„Wysłuchałem i wbiło mnie w fotel. Bo po pierwsze, w sposób istotny zmieniono linię melodyczną w zwrotce mojej piosenki. A po drugie, dowiedziałem się, że to jednak nie moja piosenka, tylko jakiejś tajemniczej postaci. Skąd mogłem wiedzieć, że Bayer Full podwędził mi piosenkę, skoro ten gatunek 'sztuki' jest mi absolutnie obcy? Postanowiłem interweniować” – tłumaczył oburzony autor.

Skończyło się w sądzie

Sprawa trwa już od 2018 roku, gdy autor utworu wystosował list do lidera zespołu. Wspomniał w nim o naruszeniu praw autorskich, a także zaproponował ugodę. Gdy nie uzyskał odpowiedzi, zdecydował się na przekazanie sprawy do sądu.

Utwór pojawił się na pierwszej kasecie Bayer Full oraz na płycie. Lider Bayer Full został zobowiązany do publicznych przeprosin oraz zniszczenia wszystkich nośników fizycznych, na którym znajduje się utwór z fikcyjnym autorem.

Źródłointeria.pl

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...