niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Kościół Zmarł znany biskup! Nieodżałowana strata dla Kościoła Katolickiego

Zmarł znany biskup! Nieodżałowana strata dla Kościoła Katolickiego

Były dziekan Trybunału Roty Rzymskiej zmarł. O śmierci poinformowało Biuro Prasowe. Ostatnie lata przed śmiercią spędził w Rzymie, tam też zmarł w Poliklinice Gemelli.

Biskup urodził się w 1935 roku w Oleszczenicach, obecnie znajdujących się na terenie Litwy. Jego rodzina podczas II wojny światowej została przesiedlona do Gorzowa Wielkopolskiego.

Ważna rola

Bp Stankiewicz był absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. W 1958 roku przyjął święcenia kapłańskie, tuż po nich podjął studia. Początkowo studiował prawo kanoniczne na Wydziale Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katollickiej w Warszawie. Jednak po roku zdecydował się na przeniesienie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.W 1967 roku wyjechał do Rzymu. Został tam skierowany, aby kontynuować studia kanoniczne. W 1970 roku uzyskał tytuł adwokata Trybunału Roty Rzymskiej.

Papież Paweł VI mianował go audytorem TRR. Następnie w latach 2004-2012 był dziekanem roty. Benedykt XVI powołał go na biskupa tytularnego Nova Petra.

ŹródłoWP

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...