sobota, 17 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Kościół Zmarł znany biskup! Nieodżałowana strata dla Kościoła Katolickiego

Zmarł znany biskup! Nieodżałowana strata dla Kościoła Katolickiego

Były dziekan Trybunału Roty Rzymskiej zmarł. O śmierci poinformowało Biuro Prasowe. Ostatnie lata przed śmiercią spędził w Rzymie, tam też zmarł w Poliklinice Gemelli.

Biskup urodził się w 1935 roku w Oleszczenicach, obecnie znajdujących się na terenie Litwy. Jego rodzina podczas II wojny światowej została przesiedlona do Gorzowa Wielkopolskiego.

Ważna rola

Bp Stankiewicz był absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. W 1958 roku przyjął święcenia kapłańskie, tuż po nich podjął studia. Początkowo studiował prawo kanoniczne na Wydziale Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katollickiej w Warszawie. Jednak po roku zdecydował się na przeniesienie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W 1967 roku wyjechał do Rzymu. Został tam skierowany, aby kontynuować studia kanoniczne. W 1970 roku uzyskał tytuł adwokata Trybunału Roty Rzymskiej.

Papież Paweł VI mianował go audytorem TRR. Następnie w latach 2004-2012 był dziekanem roty. Benedykt XVI powołał go na biskupa tytularnego Nova Petra.

ŹródłoWP

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera”. Świat pogrążony w żałobie

Nie żyje jedna z najpopularniejszych aktorek z ,,Harrego Pottera''. Kobieta znana była rownież z...

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...
biskup
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...