wtorek, 6 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Kościół Rydzyk jest załamany! Stracił jedno ze swoich dzieci

Rydzyk jest załamany! Stracił jedno ze swoich dzieci

Rydzyk w założenie Radia Maryja włożył wiele serca, jednak bez efektów. Stacja głosi ksenofobiczne, antysemickie oraz homofobiczne treści dlatego wiele zagranicznych rozgłośni zrywa umowy z toruńskim radiem.

To był ostatni raz…

Rydzyk prowadził już wielokrotnie rozmowy z grupą Evanov Radio, aby radiostacja 810 CKJS z Winnipeg wciąż nadawała. Niestety konwersacje nie były konstruktywne, a spółka ogłosiła, że stacja Radio Maryja, nie będzie dostępne w Kanadzie. Teraz jedyną szansą na posłuchanie tam toruńskiej rozgłośni będą wyłącznie internetowe audycje. W niedzielę kanadyjska stacja ostani raz transmitowała z Polski.

Trudna sytuacja

O zaistniałej sytuacji poinformowała najstarsza nieprzerwanie działająca żydowska organizacja na świecie, B’nai Brith. Ogromną rolę w zerwaniu umowy odegrał polityk polskiego pochodzenia, Thomas Lukaszuk, który probuje wytłumaczyć Kanadyjczykom, że wypowiedzi Rydzyka przekazują nienawiść. Mężczyzna już wielokrotnie domagał się zaprzestania transmisji Radia Maryja, bowiem twierdził, że toruńska radiostacja głosi ksenofobiczne treści.

W świetle problemów podniesionych w waszym liście, zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z Radiem Maryja. Jesteśmy wrażliwi na problem antysemityzmu i dyskryminacji w Kanadzie i gdziekolwiek na świecie i rozumiemy rolę, jaką media mogą odgrywać – zarówno pozytywną, jak i negatywną – we wpływaniu na opinię publiczną – poinformowało B’nai Brith.

Nie jest tam lubiany

To nie jest pierwsza stacja radiowa, która rezygnuje z transmisji Radia Maryja. Ostania, podobna sytuacja miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. CJMR 1320, nadająca z Oakville pod Toronto nie zgadzała się, aby tak złe treści były przekazywane ich słuchaczom. Już wtedy Rydzyk był niesamowicie załamany stratą współpracy. Ojciec Tadeusz nie jest lubianą osobą w Kandzie, dlatego dostał już tam zakaz odprawiania mszy.

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
Rydzyk
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...