środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Kościół Księża próbują zarabiać na apostazji! Ogromne pieniądze za odejście z kościoła

Księża próbują zarabiać na apostazji! Ogromne pieniądze za odejście z kościoła

Odejście z kościoła jest dobrowolne i każdy dorosły człowiek, który podejmie taką decyzję może dokonać apostazji. Okazuje się, że księża czyhający na pieniądze próbują zarobić na kryzysie Kościoła Katolickiego.

Kryzys kościoła

Od jakiegoś czasu możemy obserwować ogromny kryzys Kościoła Katolickiego. Coraz więcej ludzi decyduje się na odejście z kościoła, mniej młodych osób chce wziąć ślub kościelny, a koronawirus i obostrzenia odcinają duchownych od ogromnych coniedzielnych datków.

Afery z pedofilami, molestowanie w kościele i wyrok Trybunału Konstytucyjnego, a bardziej poparcie go przez duchownych wzbudziły ogromną niechęć do Kościoła Katolickiego. Wielu ludzi zaczyna zauważać różnicę między wiarą, a kościołem.

Nowe zasady w Kościele! Nie można dać mniej niż 5 złotych ,,na tacę''

Zarobić na „grzesznikach”

Ksiądz z Otwocka pod Warszawą postanowił wzbogacić się na osobach, które świadomie decydują się na odejście z kościoła. Duchowny zażądał przelewu za otrzymanie wypisu z Kościoła. „Gazeta Wyborcza” opisała historię czytelnika, który zgłosił się do parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku. Mężczyzna przedstawił proboszczowi akt woli wystąpienia ze wspólnoty kościelnej.

W piśmie jako uzasadnienie podał, że „dalsza przynależność do Kościoła pozostaje w sprzeczności z jego sumieniem”. Dodatkowo powołał się na obecne przepisy o ochronie danych osobowych i zażądał usunięcia informacji o nim z parafialnych dokumentów. Ksiądz dopatrzył się, że nie ma wzmianki o katolickim pochówku. Parafianin postanowił poprawić dokumenty.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Najpierw ofiara

Gdy mężczyzna zapytał kiedy najwcześniej może spodziewać się odpowiedzi, ksiądz miał odpowiedzieć, że „nie wcześniej niż po uzyskaniu przelewu z ofiarą”. Okazuje się, że jest to niezgodne z prawem, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami wystąpienie lub powrót do Kościoła są bezpłatne.

Mężczyzna, który chciał dokonać apostazji zwrócił proboszczowi uwagę na ten fakt. Ksiądz stwierdził wtedy, że auto którym będzie musiał pojechać w tej sprawie do kurii „nie jeździ na wodę”.

Nowe zasady w Kościele! Nie można dać mniej niż 5 złotych ,,na tacę''

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
apostazji
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...