wtorek, 19 października, 2021
Godzinnik.pl Kościół Księża próbują zarabiać na apostazji! Ogromne pieniądze za odejście z kościoła

Księża próbują zarabiać na apostazji! Ogromne pieniądze za odejście z kościoła


Odejście z kościoła jest dobrowolne i każdy dorosły człowiek, który podejmie taką decyzję może dokonać apostazji. Okazuje się, że księża czyhający na pieniądze próbują zarobić na kryzysie Kościoła Katolickiego.

Kryzys kościoła

Od jakiegoś czasu możemy obserwować ogromny kryzys Kościoła Katolickiego. Coraz więcej ludzi decyduje się na odejście z kościoła, mniej młodych osób chce wziąć ślub kościelny, a koronawirus i obostrzenia odcinają duchownych od ogromnych coniedzielnych datków.

Afery z pedofilami, molestowanie w kościele i wyrok Trybunału Konstytucyjnego, a bardziej poparcie go przez duchownych wzbudziły ogromną niechęć do Kościoła Katolickiego. Wielu ludzi zaczyna zauważać różnicę między wiarą, a kościołem.

Zarobić na „grzesznikach”

Ksiądz z Otwocka pod Warszawą postanowił wzbogacić się na osobach, które świadomie decydują się na odejście z kościoła. Duchowny zażądał przelewu za otrzymanie wypisu z Kościoła. „Gazeta Wyborcza” opisała historię czytelnika, który zgłosił się do parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku. Mężczyzna przedstawił proboszczowi akt woli wystąpienia ze wspólnoty kościelnej.

W piśmie jako uzasadnienie podał, że „dalsza przynależność do Kościoła pozostaje w sprzeczności z jego sumieniem”. Dodatkowo powołał się na obecne przepisy o ochronie danych osobowych i zażądał usunięcia informacji o nim z parafialnych dokumentów. Ksiądz dopatrzył się, że nie ma wzmianki o katolickim pochówku. Parafianin postanowił poprawić dokumenty.

Najpierw ofiara

Gdy mężczyzna zapytał kiedy najwcześniej może spodziewać się odpowiedzi, ksiądz miał odpowiedzieć, że „nie wcześniej niż po uzyskaniu przelewu z ofiarą”. Okazuje się, że jest to niezgodne z prawem, ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami wystąpienie lub powrót do Kościoła są bezpłatne.

Mężczyzna, który chciał dokonać apostazji zwrócił proboszczowi uwagę na ten fakt. Ksiądz stwierdził wtedy, że auto którym będzie musiał pojechać w tej sprawie do kurii „nie jeździ na wodę”.

Mężczyzna zrobił to kobiecie w pociągu! Nikt nie zareagował

Podczas jazdy pociągiem 35-letni mężczyzna, zgwałcił kobietę. Żaden z pasażerów nie wstał, żeby pomóc kobiecie. Dopiero po ośmiu minutach zareagował pracownik kolei.

Andrzej Duda nie będzie już prezydentem?! Kto go zastąpi?

Andrzej Duda nie będzie już prezydentem Polski? Kto go zastąpi? Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski wyjaśnił niejasności w rozmowie w RMF...

Nie żyje znany polityk! Zmarł przez COVID-19

Nie żyje znany polityk. Mężczyzna zmarł przez powikłania związane po zakażeniu koronawirusem. O śmierci polityka poinformowała najbliższa rodzina.

Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża...

Nie żyje znana aktorka! Wystąpiła w najsłynniejszych produkcjach

Nie żyje popularna aktorka. Zagrała w wielu światowych produkcjach filmowych i serialowych. Kobieta w chwili śmierci miała 95 lat.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Do sieci trafiły nagie zdjęcia żony ministra. Nie od dziś wiadomo, że kobieta nie boi się zabierać głosu w mediach. Tym razem...

Prezydent trafił do szpitala! Przebywa na intensywnej terapii

Prezydent trafił do szpitala po spotkaniu z dotychczasowym premierem. Lekarze nie zabierają głosu w sprawie staniu zdrowia prezydenta. Wiadomo jednak, że hospitalizacja...

Tragiczny wypadek autobusu! Nie żyje ponad 30 osób

Tragiczny wypadek z udziałem 50 pasażerów autokaru. Pojazd ześlizgnął się ze skarpy i spadł w przepaść. Nie żyją 32 osoby, reszta poszkodowanych...

Ryszard Terlecki umiera? Polityk trafił do szpitala

Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Konieczna była pilna operacja, którą przeprowadził prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Z uwagi na wiek...
apostazji

Dołącz do naszego Newslettera!

Najważniejsze wiadomości codziennie na Twojej skrzynce pocztowej!
Nie spamujemy, wyślemy maksymalnie jedną wiadomość dziennie.