środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Kościół Benedykt XVI wyznał dlaczego zdecydował się na abdykację

Benedykt XVI wyznał dlaczego zdecydował się na abdykację

Benedykt XVI udzielił wywiadu, w którym zdradził dlaczego podjął decyzję o zrzeczeniu się urzędu papieża Kościoła katolickiego. Wielu ludzi krytykowało jego postępowanie, jednak on nie zmienił decyzji. Teraz ujawnia szczegóły.

Dlaczego ustąpił?

Papież w wywiadzie przyznał, że była to decyzja nad którą myślał bardzo długo. Podkreślił również, że nie łatwo było dokonać takiego wyboru. Dodał również, że sam się na to zdecydował i nikt nie miał wpływu na jego decyzję. Ocenił jednak, że z perspektywy czasu nie żałuje.

Po abdykacji wiele osób krytykowało odejście papieża, inni doszukiwali się teorii spiskowych. Niektórzy uważali, że miało to związek z ujawnionymi w 2012 roku skandalami seksualnymi w Kościele katolickim. Dla innych powodem miał być biskup Richard Williamson, który negował Holocaust.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

„Papież jest tylko jeden”

To zdanie nawiązuje do serialu, który powstał po abdykacji Benedykta XVI. Ustąpił on ze swojego stanowiska w 2013 roku. Jego następcą został papież Franciszek. Była głowa kościoła podkreśla, że nie ma już wpływu na żadne decyzje.

Nie ma mowy o dwóch papieżach. Papież jest tylko jeden – powiedział Benedykt XVI.

Nowe zasady w Kościele! Nie można dać mniej niż 5 złotych ,,na tacę''
Źródłoo2/Onet

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
Benedykt
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...