wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Znany biznesmen mięsnego imperium został zatrzymany

Znany biznesmen mięsnego imperium został zatrzymany

Henryk K., który stworzył imperium na swoim nazwisku został zatrzymany w stolicy Argentyny. Prokuratura wystawiła za nim list gończy, po kilku miesiącach bezskutecznych prób odnalezienia go, udało się.

Udało się go zatrzymać w Buenos Aires, obecnie polskie władze starają się o jego ekstradycję. W tym momencie Henryk K. przebywa w areszcie domowym. Pozostanie w nim do momentu ekstradycji do Polski.

Jeśli akcja przejdzie pomyślnie biznesmen usłyszy zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania przestępstw i oszustw skarbowych. List gończy został wystawiony w marcu 2019 roku. Jednak w październiku 2019 roku poszukiwany udzielił wywiadu Business Insider Polska.

Mówił wtedy, że „jest to afera związana ze zmową nadzorcy sądowego, banków, Cedrobu i prawdopodobnie śląskiego wymiaru sprawiedliwości”. Wspomniał wtedy również, że przebywa za granicą. Dodał, że nie ukrywa się przed polskimi organami ścigania, a za granicą mieszka już od wielu lat.

Upadek mięsnego imperium

Zakłady utraciły płynność finansową. Kredyty, których Alior udzielał Henrykowi K. były wydawane na podstawie nieaudytowanych sprawozdań finansowych. Zadłużenie firmy to ponad 830 milionów złotych, z czego 257 milionów to zadłużenie wobec dostawców. Od 7 czerwca zakłady mięsne znajdowały się w przyspieszonym postępowaniu układowym (PPU)

Głównym problemem zakładów mięsnych HK miały być drożejące ceny surowca. Gwoździem do trumny okazały się zaległości od odbiorcy produktów. Zobowiązania Rubin Energy wobec ZMHK to kwota około 330 milionów złotych. To przez nich Zakłady Mięsne Henryk Kania utraciły płynność finansową.

Zyski spółki dynamicznie powiększały się od 2012 roku. W 2018 roku były to już 64 miliony złotych. Wydawało się, że współpraca z Biedronką idzie dobrze. Okazało się, że nie. Straty za trzy kwartały 2019 roku to prawie 900 milionów złotych.

Na początku grudnia 2019 r. zarządca ZMHK złożył w sądzie uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. W czerwcu 2020 roku Sąd Rejonowy w Katowicach ogłosił upadłość spółki i zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
mięsne
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...