niedziela, 13 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Biznes Znany biznesmen mięsnego imperium został zatrzymany

Znany biznesmen mięsnego imperium został zatrzymany

Henryk K., który stworzył imperium na swoim nazwisku został zatrzymany w stolicy Argentyny. Prokuratura wystawiła za nim list gończy, po kilku miesiącach bezskutecznych prób odnalezienia go, udało się.

Udało się go zatrzymać w Buenos Aires, obecnie polskie władze starają się o jego ekstradycję. W tym momencie Henryk K. przebywa w areszcie domowym. Pozostanie w nim do momentu ekstradycji do Polski.

Jeśli akcja przejdzie pomyślnie biznesmen usłyszy zarzuty między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania przestępstw i oszustw skarbowych. List gończy został wystawiony w marcu 2019 roku. Jednak w październiku 2019 roku poszukiwany udzielił wywiadu Business Insider Polska.

Mówił wtedy, że „jest to afera związana ze zmową nadzorcy sądowego, banków, Cedrobu i prawdopodobnie śląskiego wymiaru sprawiedliwości”. Wspomniał wtedy również, że przebywa za granicą. Dodał, że nie ukrywa się przed polskimi organami ścigania, a za granicą mieszka już od wielu lat.

Upadek mięsnego imperium

Zakłady utraciły płynność finansową. Kredyty, których Alior udzielał Henrykowi K. były wydawane na podstawie nieaudytowanych sprawozdań finansowych. Zadłużenie firmy to ponad 830 milionów złotych, z czego 257 milionów to zadłużenie wobec dostawców. Od 7 czerwca zakłady mięsne znajdowały się w przyspieszonym postępowaniu układowym (PPU)

Głównym problemem zakładów mięsnych HK miały być drożejące ceny surowca. Gwoździem do trumny okazały się zaległości od odbiorcy produktów. Zobowiązania Rubin Energy wobec ZMHK to kwota około 330 milionów złotych. To przez nich Zakłady Mięsne Henryk Kania utraciły płynność finansową.

Zyski spółki dynamicznie powiększały się od 2012 roku. W 2018 roku były to już 64 miliony złotych. Wydawało się, że współpraca z Biedronką idzie dobrze. Okazało się, że nie. Straty za trzy kwartały 2019 roku to prawie 900 milionów złotych.

Na początku grudnia 2019 r. zarządca ZMHK złożył w sądzie uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. W czerwcu 2020 roku Sąd Rejonowy w Katowicach ogłosił upadłość spółki i zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Znaleziono ciało dziecka w torbie na dnie morza! Trwają dalsze poszukiwania

27 kwietnia ojciec porwał dwie córki. Dopiero dzisiaj u wybrzeża Teneryfy zostało odnalezione ciało jednej z sióstr. Znaleziono...

Duży spadek aborcji! Lekarze masowo odmawiają

Aborcja to temat, który dzieli społeczeństwo na pół. Jedni uważają, że jest jest to wolność i wybór kobiety, zaś drudzy, że jest...

Gdzie jechać na wakacje 2021? Lista bezpiecznych państw

Lista krajów gdzie można latać z Polski bez kwarantanny po przylocie: AlbaniaBułgariaChorwacjaCzarnogóraDominikanaEgiptHiszpania i Wyspy KanaryjskieKeniaKostarykaKubaLuksemburgMacedoniaMaderaMalediwyMaltaMeksykSzwecjaTurcjaWyspy Zielonego PrzylądkaTanzania i ZanzibarZjednoczone Emiraty Arabskie

Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego! ,,To się stanie”

Krzysztof Jackowski jest jednym z najpopularnieszych jasnowidzów w Polsce. Niejednokrotnie jego wizje się spełniły, ale ta, którą przepowiedział na lato 2021 przeraża!

Niedzielski ostrzega! Może zrobić się niebezpiecznie

Tak się wszystko zaczęło... Koronawirus obecny jest w Polsce od marca 2020 roku. Od czasu pandemii dużo się zmieniło,...

Lech Wałęsa okradziony! Dawno nie było mu tak przykro

Lech Wałęsa od kilku lat jest właścicielem restauracji w Gdańsku. To co zdarzyło się pod koniec maja sprawiło mu wiele przykrości i...
mięsne
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...