wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Ty też możesz stracić dużo pieniędzy. Kancelaria Premiera ostrzega.

Ty też możesz stracić dużo pieniędzy. Kancelaria Premiera ostrzega.

Poświąteczne wyprzedaże to idealny czas dla cyberprzestępców, którzy żerują na niewinnych osobach. W dobie cyfryzacji oszustwa internetowe podczas zakupów to prawdziwa plaga przed którą ostrzega kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 

Jest ich coraz więcej!

Coraz więcej osób robi zakupy przez internet. Z roku na rok rośnie liczba starszych ludzi, którzy decydują się także na kupno artykułów spożywczych. Najważniejsza jest ostrożność, zwłaszcza po świętach, kiedy cyberprzestępcy czekają na okazję oszukania osób, które nierzadko nie dbają o zabezpieczenie swoich kont bankowych czy komputera.

Uwaga popłaca

Najczęściej internetowi przestępcy wyłudzają dane logowań do kont bankowych, które nie są poprawnie zabezpieczone przez użytkowników. Osoby łamiące prawo nierzadko kontaktują się ze swoimi ofiarami przez media społecznościowe z prośbą o przelanie im pieniędzy. Kancelaria Premiera apeluje by regularnie sprawdzać stan swojego konta, a w razie jakiegokolwiek podejrzenia niezwłocznie należy zgłosić się na policję.

Zagórski apeluje

Marek Zagórski, który odpowiedzialny jest w rządzie za cyberbezpieczeństwo apeluje, aby uważać na nową metodę oszustwa, czyli phishing. 

Zazwyczaj opiera się o wiadomości e-mail lub SMS. Cel jest zawsze taki sam – stosujący go cyberprzestępcy robią wszystko, żebyśmy podjęli działania zgodne z ich zamierzeniami. To dlatego kuszą nas sensacyjnymi tytułami, rzekomymi niepowtarzalnymi ofertami, czy promocjami, które nigdy więcej się nie powtórzą – mówi minister w KPRM, Marek Zagórski. 

Źródłotech.wp.pl

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
pieniędzy
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...