piątek, 26 lutego, 2021
Godzinnik.pl Biznes To już koniec Facebook’a? Mark Zuckerberg w olbrzymich tarapatach

To już koniec Facebook’a? Mark Zuckerberg w olbrzymich tarapatach

Facebook został pozwany przez Amerykańską Komisję Handlu w imieniu aż 46 stanów USA. Firma Marka Zuckerberga jest oskarżona o praktyki monopolistyczne, czyli zachowania podmiotów gospodarczych osłabiających konkurencje czego konsekwencją jest ograniczenie dostępu do rynku. Gigantowi grozi odłączenie aplikacji Instagram i WhatsApp od Facebook’a.Sieć społecznościowa stanowi bardzo ważny element życia milionów Amerykanów. Akcje Facebooka, zmierzające do zmonopolizowania tego sektora, ograniczają korzyści z uczciwej konkurencji dla użytkowników. Naszym celem jest uczynienie z Facebooka firmy, z którą inni będą mogli konkurować – tłumaczy szef Federalnej Komisji Handlu (FAC).

Niemały problem Marka Zuckerberga

Federalna Komisja Handlu i stany, które pozwały Facebook’a zarzucają właścicielowi tego portalu społecznościowego ,,zdławienie’’ konkurencji. Oskarżenia wydawane są na podstawie dokumentów o kupnie w 2012 roku Instagramu za 715 milionów i WhatsApp’a za 22 miliardy dwa lata później. Komisja wraz z koalicją stanów domaga się sprzedania części aktywów, co w konsekwencji doprowadzi do rozbicia na mniejsze podmioty.

Duża część przychodów Zuckerberga pochodzi z Instagramu, więc jeśli spółka zostanie rozbita, Facebook zanotuje duży spadek zysków i zakłóci model biznesowy. Zuckerberg zakupił dwie platformy po to, aby zabezpieczyć się przed upadkiem jego pierwszego portalu. Miliarder tłumaczy, że w WhatsApp i Instagram zainwestował ogromne kwoty, które dopiero teraz zaczynają się zwracać.

Pożyczył 500 złotych, musi oddać ponad 100 tysięcy!


Osoby zarządzające Facebook’iem mówią, że Federalna Komisja Handlu w przeszłości uznała kupno Instagrama i WhatsApp za działanie legalne.

Rząd chce teraz odwrócić sprawę, wysyłając mrożące krew w żyłach ostrzeżenie dla amerykańskiego biznesu, że żadna sprzedaż nie jest nigdy ostateczna – pisze w oświadczeniu prawnik Facebooka.

Popracie dla FAC przez znanego polityka

Facebook aktualnie jest największym portalem społecznościowym na świecie, który ma w swojej bazie 2,7 mld użytkowników, a jej właściciel jest Mark Zuckerberg, jeden z najbogatszych osób na świecie.

O finale sprawy wytoczonej przez FAC i 46 stanów USA dowiemy się najwcześniej za rok. Wiadomo również, że za rozbiciem technologicznym jest nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden, który uważa, że jest to ,,prawdziwy problem’’.

Trzaskowski i Biedroń otwierają razem partię?!

Niedawno doszło do tajnego spotkania. Rafał Trzaskowski oraz Robert Biedroń umówili się na rozmowę. Nieoficjalnie mówi się, że chcą razem założyć nową...

Zła passa „Świata według Kiepskich” nadal trwa! Zmarł kolejny aktor serialu!

Zmarł kolejny wspaniały aktor. Smutne wieści o śmierci 72-latka przekazał Teatr Kalambur. Wielu z nas kojarzy go ze "Świata według Kiepskich".

Kobieta przykleiła się do drzwi w Sejmie!

Od rana w Warszawie występują utrudnienia, ponieważ odbywają się protesty ruchu klimatycznego Extinction Rebellion. Zablokowane są ulice, a jedna z aktywistek przykleiła...

Szkoła chciała pomóc wypożyczając laptopy, rodzice zastawili je w lombardzie!

Wiele szkół pracuje obecnie w trybie zdalnym. Niektóre z rodzin mają tylko jednego laptopa czy komputer w domu, inni nie mają ich...

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Marzena B. oraz jej mąż na pozór wydawali się szczęśliwym małżeństwem. Jednak kobieta zakochała się ponownie. Mając dość miłosnego trójkąta, razem z...

Zamordowano Polkę w Anglii! Osierociła pięcioro dzieci!

Brytyjskie media donoszą, że zamordowano Polkę. 50-latka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Śmierć Polki w Anglii