wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Rząd zapowiada kolejne podatki od Nowego Roku! Sprawdź co lepiej kupić przed...

Rząd zapowiada kolejne podatki od Nowego Roku! Sprawdź co lepiej kupić przed końcem 2020

Niedługo od wszystkiego będziemy płacić ogromne podatki. Odzież, żywność, czy kosmetyki! Coraz częściej ludzi prześmiewczo pytają czy rząd z PiS-em na czele ma w planach wprowadzić podatek od oddychania.

Już niedługo zostanie wprowadzony nowy podatek. Jeśli macie w planach kupić smartfon lub inny gadżet typu „smart” lepiej zróbcie to najszybciej. Pomimo zapewnień Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej, że podatek od smartfonów nie zostanie wprowadzony, okazuje się, że wszystkie zapewnienia odpłynęły w nieznane.

Duda podkreślał, że taki podatek byłby „niesprawiedliwy i konstytucyjnie wadliwy”. Jak dokładnie wygląda „podatek od smartfonu”? Rządzący planują wprowadzić większe opłaty reprograficzne, które na dany moment wynoszą od 1 do 3% w zależności od sprzętu. Po zmianach opłata ma wynosić od 1 do 6%, a 45-50% tej kwoty ma trafiać do Funduszu Wsparcia Artystów.

W kogo najbardziej uderzy podatek?

Pomysłodawcą podatku jest Piotr Gliński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ustawa najbardziej odbije się na konsumentach, którzy zapłacą dużo więcej za sprzęt elektroniczny. Branża również mocno ucierpi.

Nowy podatek uderzy w „polskich przedsiębiorców, którzy zajmują się importem i dystrybucją sprzętu. Korzyści dla artystów będą iluzoryczne. Co więcej, przepisy dotyczące opłaty reprograficznej są niezgodne z prawem. Dlatego apeluję do rządzących, by wycofali się z tego pomysłu – mówi Andrzej Przybyło.

Zmiana najbardziej uderzy w konsumentów, na których firmy będą przerzucały wyższe kwoty do zapłaty. Jest to bardzo niesprawiedliwe szczególnie, że wiele dzieci ma zdalne nauczanie i rodzice zmuszeni są do kupna sprzętu dla dzieci.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
rząd
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...