niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Rząd zapowiada kolejne podatki od Nowego Roku! Sprawdź co lepiej kupić przed...

Rząd zapowiada kolejne podatki od Nowego Roku! Sprawdź co lepiej kupić przed końcem 2020

Niedługo od wszystkiego będziemy płacić ogromne podatki. Odzież, żywność, czy kosmetyki! Coraz częściej ludzi prześmiewczo pytają czy rząd z PiS-em na czele ma w planach wprowadzić podatek od oddychania.

Już niedługo zostanie wprowadzony nowy podatek. Jeśli macie w planach kupić smartfon lub inny gadżet typu „smart” lepiej zróbcie to najszybciej. Pomimo zapewnień Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej, że podatek od smartfonów nie zostanie wprowadzony, okazuje się, że wszystkie zapewnienia odpłynęły w nieznane.

Duda podkreślał, że taki podatek byłby „niesprawiedliwy i konstytucyjnie wadliwy”. Jak dokładnie wygląda „podatek od smartfonu”? Rządzący planują wprowadzić większe opłaty reprograficzne, które na dany moment wynoszą od 1 do 3% w zależności od sprzętu. Po zmianach opłata ma wynosić od 1 do 6%, a 45-50% tej kwoty ma trafiać do Funduszu Wsparcia Artystów.W kogo najbardziej uderzy podatek?

Pomysłodawcą podatku jest Piotr Gliński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ustawa najbardziej odbije się na konsumentach, którzy zapłacą dużo więcej za sprzęt elektroniczny. Branża również mocno ucierpi.

Nowy podatek uderzy w „polskich przedsiębiorców, którzy zajmują się importem i dystrybucją sprzętu. Korzyści dla artystów będą iluzoryczne. Co więcej, przepisy dotyczące opłaty reprograficznej są niezgodne z prawem. Dlatego apeluję do rządzących, by wycofali się z tego pomysłu – mówi Andrzej Przybyło.

Zmiana najbardziej uderzy w konsumentów, na których firmy będą przerzucały wyższe kwoty do zapłaty. Jest to bardzo niesprawiedliwe szczególnie, że wiele dzieci ma zdalne nauczanie i rodzice zmuszeni są do kupna sprzętu dla dzieci.

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...