sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Biznes Rząd zapowiada kolejne podatki od Nowego Roku! Sprawdź co lepiej kupić przed...

Rząd zapowiada kolejne podatki od Nowego Roku! Sprawdź co lepiej kupić przed końcem 2020


Niedługo od wszystkiego będziemy płacić ogromne podatki. Odzież, żywność, czy kosmetyki! Coraz częściej ludzi prześmiewczo pytają czy rząd z PiS-em na czele ma w planach wprowadzić podatek od oddychania.

Już niedługo zostanie wprowadzony nowy podatek. Jeśli macie w planach kupić smartfon lub inny gadżet typu „smart” lepiej zróbcie to najszybciej. Pomimo zapewnień Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej, że podatek od smartfonów nie zostanie wprowadzony, okazuje się, że wszystkie zapewnienia odpłynęły w nieznane.

Duda podkreślał, że taki podatek byłby „niesprawiedliwy i konstytucyjnie wadliwy”. Jak dokładnie wygląda „podatek od smartfonu”? Rządzący planują wprowadzić większe opłaty reprograficzne, które na dany moment wynoszą od 1 do 3% w zależności od sprzętu. Po zmianach opłata ma wynosić od 1 do 6%, a 45-50% tej kwoty ma trafiać do Funduszu Wsparcia Artystów.

W kogo najbardziej uderzy podatek?

Pomysłodawcą podatku jest Piotr Gliński Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ustawa najbardziej odbije się na konsumentach, którzy zapłacą dużo więcej za sprzęt elektroniczny. Branża również mocno ucierpi.

Nowy podatek uderzy w „polskich przedsiębiorców, którzy zajmują się importem i dystrybucją sprzętu. Korzyści dla artystów będą iluzoryczne. Co więcej, przepisy dotyczące opłaty reprograficznej są niezgodne z prawem. Dlatego apeluję do rządzących, by wycofali się z tego pomysłu – mówi Andrzej Przybyło.

Zmiana najbardziej uderzy w konsumentów, na których firmy będą przerzucały wyższe kwoty do zapłaty. Jest to bardzo niesprawiedliwe szczególnie, że wiele dzieci ma zdalne nauczanie i rodzice zmuszeni są do kupna sprzętu dla dzieci.

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...