środa, 20 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Przysięga Elona Muska, sprzeda swoje domy!

Przysięga Elona Muska, sprzeda swoje domy!

Elon Musk rozwinął swoją obietnicę sprzedaży swoich domów i większości swoich rzeczy, mówiąc komikowi Joe Roganowi, że ludzie coraz bardziej i błędnie źle oceniają istnienie miliarderów.

„Posiadanie w pewnym sensie cię obciąża”, powiedział dyrektor generalny Tesla Inc. i SpaceX w podcastu „The Joe Rogan Experience”. „To rodzaj ataku, wiesz? Ludzie mówią: „Hej, miliarderze, masz wszystkie te rzeczy.” Cóż, teraz nie mam żadnych rzeczy. Co teraz zamierzasz zrobić?”

48-letni Musk wystawił na sprzedaż dwa domy w Kalifornii na sprzedaż w niedzielę, szukając łącznie 39,5 miliona dolarów za nieruchomości Bel Air, w tym jeden wcześniej należący do zmarłego Gene Wildera. Przysięgał sprzedać domy i większość swojego mienia w serii 1 maja tweetów, w których również powiedział, że uważa, że ​​cena akcji Tesli była zbyt wysoka.

Wartość rynkowa Tesli na początku tego tygodnia osiągnęła próg konieczny do zebrania 1,69 miliona opcji na akcje, które może wykonać za 350,02 USD za sztukę, co daje im wartość ponad 700 milionów USD. Osiągnięcie wszystkich celów określonych w pakiecie płac może przynieść Muskowi ponad 50 miliardów dolarów, zgodnie z szacunkami Tesli.

Sekwencja wirusów

Musk i Rogan rozmawiali przez około dwie godziny o synu Muska urodzonym wcześniej w tym tygodniu, jego startupie Neuralink z interfejsem mózgowym i koronawirusie.

„Widziałem, jak cała ta gra rozgrywa się w Chinach, zanim zagrała w Stanach Zjednoczonych”, powiedział Musk o rozprzestrzenianiu się wirusa. „To jak ponowne obejrzenie tego samego filmu, ale po angielsku”.

Musk był krytyczny wobec środków zamykających, twierdząc, że są obrazą wolności obywatelskich. Zakład montażu pojazdów firmy w Fremont w Kalifornii jest bezczynny od końca marca, a władze służby zdrowia w rejonie zatoki San Francisco nakazały ludziom schronienie się do końca miesiąca.

Gubernator Gavin Newsom zasygnalizował, że Kalifornia jest gotowa wkroczyć w drugi etap ponownego otwarcia, ale hrabstwa mogą ustalić własne harmonogramy.

Przewidywanie ponownego otwarcia
„Szybko zmierzamy w kierunku otwarcia kraju” – powiedział Musk. „Stanie się to niezwykle szybko w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Musk powiedział, że kolejne priorytety Tesli to zwiększenie produkcji nowego crossovera Model Y, budowa fabryki pod Berlinem, rozszerzenie produkcji w nowym zakładzie na obrzeżach Szanghaju i rozwój Cybertrucka. Musk powiedział, że Cybertruck prawdopodobnie pojawi się przed samochodem sportowym nowej generacji Roadster.

Musk spowodował burzę ogniową, kiedy po raz ostatni pojawił się na podcastie we wrześniu 2018 r., Ściągając od tępego Rogana, który powiedział, że zawiera tytoniu zmieszanego z marihuaną. Pentagon później przejrzał federalne poświadczenie bezpieczeństwa Musk uzyskane jako dyrektor generalny Space Exploration Technologies Corp., który jest certyfikowany do startu wojskowych satelitów szpiegowskich. Firma planuje wysłać amerykańskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną dla NASA pod koniec tego miesiąca.

Jacek Sasin trafił do szpitala! Jest gorzej niż przypuszczał

Wicepremier Jacek Sasin jest rekordzistą. Nie tylko jeśli chodzi o pieniądze, które wydał na wybory, które się nie odbyły, ale także w...

Policjanci mają dosyć Kaczyńskiego! Tajemnice ochrony prezesa PiS

Jarosław Kaczyński jest jedną z najlepiej chronionych osób w Polsce. Nawet prezydent czy premier nie mają takiej obstawy. Pod jego domem na...

Tragiczny finał kuligu! 15-latka walczy o życie

W Adamowie, pod Elblągiem doszło do tragicznych wydarzeń. Niewinna zabawa na śniegu skończyła się makabrycznie. Nieodpowiedzialny dorosły nie zadbał o bezpieczeństwo dzieci...

Nie żyje syn supermodelki i milionera! Znamy przyczynę śmierci

Zmarł syn znanej supermodelki Stephanie Seymour i milionera Petera Branta. Miał zaledwie 24 lata, był młodym chłopakiem z marzeniami i planami na...

Małgorzata Gersdorf ma koronawirusa. Leczy się w kontrowersyjny sposób

Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego od tygodnia choruje na COVID-19. Leczy się w kontrowersyjny sposób, który nie każdy pochwala. Lek został dla...

Tragedia! Nie żyje legenda polskiej estrady

Nie żyje legendarna piosenkarka polskiej estrady. Jest to ogromna strata dla jej fanów oraz miłośników muzyki. O jej śmierci poinformował prezydent Bielska-Białej....