sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Biznes Twórca Amber Gold uniewinniony! Przełom w aferze?

Twórca Amber Gold uniewinniony! Przełom w aferze?


Sąd Najwyższy oddalił w piątek kasację prokuratury wyroku uniewinniającego twórcę Amber Gold Marcina P. w sprawie opóźnienia we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń. W ten sposób twórca Amber Gold został chociaż częściowo uniewinniony.

O co cała afera?

Marcin P. oraz jego żona Katarzyna P. oszukiwali ludzi w ramach tak zwanej piramidy finansowej. W ten sposób oszukali ponad 18 tysięcy klientów spółki. Straty klientów oszacowane są na 851 milionów złotych.

Oskarżenia dotyczą również prowadzenia działalności parabankowej oraz prania brudnych pieniędzy. Według prokuratury oszustw dokonywali świadomie w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Uczynili z takiej działalności stałe źródło dochodów.

Amber Gold miało inwestować w złoto i inne kruszce. Kusili swoich klientów wysokim oprocentowaniem, które wynosiło od 6 do nawet 16%. Banki nigdy nie oferowały tak korzystnych lokat bankowych.

Kasacja wyroku

Według prokuratury gdańskie sądy źle zinterpretowały przepisy Ordynacji podatkowej. Sąd Najwyższy zdecydował, że interesy finansowe Skarbu Państwa nie zostały w żaden sposób naruszone. Nie były one nawet odrobinę zagrożone.

Niezależnie, że w tej sprawie tak naprawdę na rzecz fiskusa pieniądze z Amber Gold wpływały wprawdzie nieterminowo, ale w dużo większych ilościach niż powinny i powstawały nadpłaty, to za trafne należy uznać decyzje organów skarbowych, które prowadziły do takiego zarachowania nadpłat – powiedział sędzia Siuchniński.

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...