wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Panattoni Europe przejmuje sektor logistyczny w centralnej Polsce

Panattoni Europe przejmuje sektor logistyczny w centralnej Polsce

Łódź wraca do swoich korzeni jako dzielnica przemysłowa i umacnia swoją pozycję jako bastion dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej, budując Central European Logistics Hub Panattoni Europe o powierzchni 600 000 m2.


Ta ogromna inwestycja jest jednym z największych kompleksów logistycznych w Europie i docelowo Panattoni Europe zamierza wybudować ponad milion m kw.powierzchni Przemysłowo-logistycznej w Łodzi. Dzięki sieci innowacyjnych obiektów produkcyjnych i magazynowych, ta nowa dzielnica przemysłowa łodzi potencjalnie stworzy 7000 miejsc pracy i przyciągnie renomowanych najemców, którzy eksportują na całym świecie.

Panattoni Europe CEO i prelegent podczas wydarzenia, Robert Dobrzycki opowiada.

Jak Central European Logistic Hub wpisuje się w szerszy plan dla Polski jako węzła transportowego w Europie Środkowo-Wschodniej?

Zacznijmy od tego, że Centralnoeuropejski Hub logistyczny jest doskonale zlokalizowany w centralnej Polsce, z dostępem do skrzyżowania europejskich tras wschód-zachód i północ-południe. Jednocześnie lokalizacja w granicach miasta ułatwia przedsiębiorstwom prowadzenie działalności produkcyjnej i Magazynowej, zapewniając jednocześnie szybki i łatwy dostęp do pracy dla pracowników. Dlatego swoje miejsce znalazło tu wiele firm, m.in. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Zbudowaliśmy dla nich Centrum logistyczne o powierzchni 79 000 m2 z własną bocznicą kolejową, a obecnie budujemy fabrykę zmywarek o powierzchni 58 500 m2 – największy zakład produkcyjny firmy. Stąd BSH będzie eksportować produkty nie tylko do krajów europejskich, ale także na rynki całego świata.

Centrum logistyczne będzie miejscem dla firm działających w bardzo różnych branżach i na różną skalę. Oferta skierowana jest zarówno do tych, którzy potrzebują dużych pudełek, jak i mniejszych poddostawców wypełniających zamówienia dla firm takich jak BSH. Oprócz nich Media Expert posiada centrum dystrybucyjne o powierzchni 73 400 m2 przeznaczone dla wielu kanałów sprzedaży, a SMYK ma centrum dystrybucji i obsługi sklepów internetowych o powierzchni 70 000 m2.

Dlaczego Łódź? Poza centralną lokalizacją i historią przemysłu, jakie inne czynniki przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie tak dużego węzła w tej lokalizacji?

Łódź znajduje się w samym środku Polski, a tym samym Europy, i charakteryzuje się dynamicznym rozwojem infrastruktury. Znajduje się przy skrzyżowaniu najważniejszych autostrad o zasięgu europejskim – A1 i A2, a także dróg ekspresowych S8 i S14. Miasto ma również tętniącą życiem społeczność akademicką i nie mogę sobie wyobrazić lepszej lokalizacji nie tylko dla logistyki, ale także dla przemysłu i produkcji. Sukces inwestycji w dużej mierze zależy także od władz lokalnych – od ich dobrej woli i chęci działania. Mogę szczerze powiedzieć, że współpraca z miastem jest wyjątkowa , zarówno ze względu na dobre praktyki, jak i niezwykłą skuteczność. Pomimo wielkości miasta i ratusza, Biuro Obsługi Inwestorów jest tutaj bardzo sprawne. Wokół inwestycji zawsze panuje pozytywna atmosfera.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Panattoni
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...