poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Panattoni Europe przejmuje sektor logistyczny w centralnej Polsce

Łódź wraca do swoich korzeni jako dzielnica przemysłowa i umacnia swoją pozycję jako bastion dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej, budując Central European Logistics Hub Panattoni Europe o powierzchni 600 000 m2.


Ta ogromna inwestycja jest jednym z największych kompleksów logistycznych w Europie i docelowo Panattoni Europe zamierza wybudować ponad milion m kw.powierzchni Przemysłowo-logistycznej w Łodzi. Dzięki sieci innowacyjnych obiektów produkcyjnych i magazynowych, ta nowa dzielnica przemysłowa łodzi potencjalnie stworzy 7000 miejsc pracy i przyciągnie renomowanych najemców, którzy eksportują na całym świecie.

Panattoni Europe CEO i prelegent podczas wydarzenia, Robert Dobrzycki opowiada.

Jak Central European Logistic Hub wpisuje się w szerszy plan dla Polski jako węzła transportowego w Europie Środkowo-Wschodniej?

Zacznijmy od tego, że Centralnoeuropejski Hub logistyczny jest doskonale zlokalizowany w centralnej Polsce, z dostępem do skrzyżowania europejskich tras wschód-zachód i północ-południe. Jednocześnie lokalizacja w granicach miasta ułatwia przedsiębiorstwom prowadzenie działalności produkcyjnej i Magazynowej, zapewniając jednocześnie szybki i łatwy dostęp do pracy dla pracowników. Dlatego swoje miejsce znalazło tu wiele firm, m.in. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Zbudowaliśmy dla nich Centrum logistyczne o powierzchni 79 000 m2 z własną bocznicą kolejową, a obecnie budujemy fabrykę zmywarek o powierzchni 58 500 m2 – największy zakład produkcyjny firmy. Stąd BSH będzie eksportować produkty nie tylko do krajów europejskich, ale także na rynki całego świata.

Centrum logistyczne będzie miejscem dla firm działających w bardzo różnych branżach i na różną skalę. Oferta skierowana jest zarówno do tych, którzy potrzebują dużych pudełek, jak i mniejszych poddostawców wypełniających zamówienia dla firm takich jak BSH. Oprócz nich Media Expert posiada centrum dystrybucyjne o powierzchni 73 400 m2 przeznaczone dla wielu kanałów sprzedaży, a SMYK ma centrum dystrybucji i obsługi sklepów internetowych o powierzchni 70 000 m2.

- Reklama -

Dlaczego Łódź? Poza centralną lokalizacją i historią przemysłu, jakie inne czynniki przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie tak dużego węzła w tej lokalizacji?

Łódź znajduje się w samym środku Polski, a tym samym Europy, i charakteryzuje się dynamicznym rozwojem infrastruktury. Znajduje się przy skrzyżowaniu najważniejszych autostrad o zasięgu europejskim – A1 i A2, a także dróg ekspresowych S8 i S14. Miasto ma również tętniącą życiem społeczność akademicką i nie mogę sobie wyobrazić lepszej lokalizacji nie tylko dla logistyki, ale także dla przemysłu i produkcji. Sukces inwestycji w dużej mierze zależy także od władz lokalnych – od ich dobrej woli i chęci działania. Mogę szczerze powiedzieć, że współpraca z miastem jest wyjątkowa , zarówno ze względu na dobre praktyki, jak i niezwykłą skuteczność. Pomimo wielkości miasta i ratusza, Biuro Obsługi Inwestorów jest tutaj bardzo sprawne. Wokół inwestycji zawsze panuje pozytywna atmosfera.