poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Panattoni Europe przejmuje sektor logistyczny w centralnej Polsce

Panattoni Europe przejmuje sektor logistyczny w centralnej Polsce


Łódź wraca do swoich korzeni jako dzielnica przemysłowa i umacnia swoją pozycję jako bastion dystrybucji w Europie Środkowo-Wschodniej, budując Central European Logistics Hub Panattoni Europe o powierzchni 600 000 m2.


Ta ogromna inwestycja jest jednym z największych kompleksów logistycznych w Europie i docelowo Panattoni Europe zamierza wybudować ponad milion m kw.powierzchni Przemysłowo-logistycznej w Łodzi. Dzięki sieci innowacyjnych obiektów produkcyjnych i magazynowych, ta nowa dzielnica przemysłowa łodzi potencjalnie stworzy 7000 miejsc pracy i przyciągnie renomowanych najemców, którzy eksportują na całym świecie.

Panattoni Europe CEO i prelegent podczas wydarzenia, Robert Dobrzycki opowiada.

Jak Central European Logistic Hub wpisuje się w szerszy plan dla Polski jako węzła transportowego w Europie Środkowo-Wschodniej?

Zacznijmy od tego, że Centralnoeuropejski Hub logistyczny jest doskonale zlokalizowany w centralnej Polsce, z dostępem do skrzyżowania europejskich tras wschód-zachód i północ-południe. Jednocześnie lokalizacja w granicach miasta ułatwia przedsiębiorstwom prowadzenie działalności produkcyjnej i Magazynowej, zapewniając jednocześnie szybki i łatwy dostęp do pracy dla pracowników. Dlatego swoje miejsce znalazło tu wiele firm, m.in. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Zbudowaliśmy dla nich Centrum logistyczne o powierzchni 79 000 m2 z własną bocznicą kolejową, a obecnie budujemy fabrykę zmywarek o powierzchni 58 500 m2 – największy zakład produkcyjny firmy. Stąd BSH będzie eksportować produkty nie tylko do krajów europejskich, ale także na rynki całego świata.

Centrum logistyczne będzie miejscem dla firm działających w bardzo różnych branżach i na różną skalę. Oferta skierowana jest zarówno do tych, którzy potrzebują dużych pudełek, jak i mniejszych poddostawców wypełniających zamówienia dla firm takich jak BSH. Oprócz nich Media Expert posiada centrum dystrybucyjne o powierzchni 73 400 m2 przeznaczone dla wielu kanałów sprzedaży, a SMYK ma centrum dystrybucji i obsługi sklepów internetowych o powierzchni 70 000 m2.

Dlaczego Łódź? Poza centralną lokalizacją i historią przemysłu, jakie inne czynniki przyczyniły się do podjęcia decyzji o budowie tak dużego węzła w tej lokalizacji?

Łódź znajduje się w samym środku Polski, a tym samym Europy, i charakteryzuje się dynamicznym rozwojem infrastruktury. Znajduje się przy skrzyżowaniu najważniejszych autostrad o zasięgu europejskim – A1 i A2, a także dróg ekspresowych S8 i S14. Miasto ma również tętniącą życiem społeczność akademicką i nie mogę sobie wyobrazić lepszej lokalizacji nie tylko dla logistyki, ale także dla przemysłu i produkcji. Sukces inwestycji w dużej mierze zależy także od władz lokalnych – od ich dobrej woli i chęci działania. Mogę szczerze powiedzieć, że współpraca z miastem jest wyjątkowa , zarówno ze względu na dobre praktyki, jak i niezwykłą skuteczność. Pomimo wielkości miasta i ratusza, Biuro Obsługi Inwestorów jest tutaj bardzo sprawne. Wokół inwestycji zawsze panuje pozytywna atmosfera.

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
Panattoni
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...