piątek, 5 marca, 2021
Godzinnik.pl Biznes Nie chcesz się szczepić przeciwko COVID-19, ale potrzebujesz zaświadczenia? Nowe pomysły na...

Nie chcesz się szczepić przeciwko COVID-19, ale potrzebujesz zaświadczenia? Nowe pomysły na czarnym rynku!

Na czarnym rynku pomysły jak zarobić na naiwnych ludziach wciąż kwitną. Zaświadczenie o negatywnym wyniku na koronawirusa? A może dokument o zaszczepieniu na COVI-19? Wszystko można kupić.

Śledztwo dziennikarskie

Norweski dziennikarz twierdzi, że w ciągu dwóch godzin udało mu się za 150 złotych kupić sfałszowany wynik na koronawirusa. Dziennikarz WP postanowił to sprawdzić i jak się okazało udało mu się zdobyć dokument potwierdzający, że jest już zaszczepiony.

Okazuje się, że nie trzeba mieć super zdolności i posługiwać się darknetem, aby kupić zaświadczenie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę czego potrzebujemy, a oferty pojawią się od razu. Dziennikarz opisuje, że momentalnie pojawiły mu się trzy oferty.

Tego się nie spodziewałeś! Najgorsze jeszcze przed nami

Wystarczą pieniądze?

Pierwsza oferta dotyczyła zaświadczenie z pozytywnym lub negatywnym wynikiem testu, druga informowała o możliwości załatwienia szczepienia poza kolejnością, a trzecia dotyczyła zaświadczenia o tym, że już jesteśmy zaszczepieni.

Wystarczy 150-200 złotych i mamy możliwości o jakich nikt nawet nie śnił. Jeśli chcemy się podjąć takiej „współpracy” należy podać wszystkie dane, imię i nazwisko, pesel, kiedy i o jakiej godzinie były podane dawki. Jeśli dokonamy wpłaty na mailu pojawi się zaświadczenie.

Tego się nie spodziewałeś! Najgorsze jeszcze przed nami

Kłopoty murowane?

Oszustwo bardzo łatwo wykryć. Istnieje centralna baza wymazów pacjentów, która zbiera wszystkie dane o osobach, które miały styczność z COVID-19. Lekarz, policjant lub sanepid może sprawdzić kiedy dana osoba chorowała, kiedy przeprowadziła test oraz czy była szczepiona.

Fałszowanie dokumentacji medycznej jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego, za które grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku, gdy sprawdza dopuszcza się czynu, aby zarobić kara rośnie do 8 lat pozbawienia wolności.

Tego się nie spodziewałeś! Najgorsze jeszcze przed nami
ŹródłoWP

W jakim celu Jarosław Kaczyński jedzie w podróż z Mateuszem Morawieckim?

Jarosław Kaczyński razem z Mateuszem Morawieckim pojawili się w Świnoujściu. Wizyta związana jest z rozpoczęciem budowy tunelu łączącego wyspy Wolin oraz Uznam....

Podwójna tragedia! Zginęło dwóch braci!

Dwóch braci wybrało się rano na ryby. Gdy do wieczora nie wrócili i nie było z nimi kontaktu zostały zawiadomione służby.

Dwa województwa do zamknięcia! Rząd mówi o zaostrzeniu zasad!

Z nieoficjalnych informacji wynika, że premier oraz minister zdrowia nadal planują wprowadzać ograniczenia na poziomie regionów. Los dwóch województw jest już praktycznie...

Mężczyźni urządzili sobie imprezę w kościele! Straty są ogromne!

Dwóch mężczyzna postanowiło włamać się do kościoła w Rzeszowie. Tam urządzili sobie libację alkoholową, która przerodziła w demolkę. Jeden z mężczyzn pobił...

Nietypowe zachowanie w „Wiadomościach” TVP. Zaczęli 4 minuty wcześniej, aby nikt tego nie zobaczył!

Wczorajsze główne wydanie "Wiadomości" TVP rozpoczęło się cztery minuty wcześniej. Wszystko po to, aby widzowie nie zauważyli przeprosin, które Telewizja Polska musiała...

Lekarze nie wiedzieli co się dzieje! Matka musiała pozostawić swoje dziecko, noworodek w ciężkim stanie

Wiele osób przechodziło łagodnie koronawirusa, ale od kiedy pojawiły się mutacje, pacjent zdecydowanie gorzej przechodzi tę chorobę. Niestety okazało się, że na...