sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Biznes Nie chcesz się szczepić przeciwko COVID-19, ale potrzebujesz zaświadczenia? Nowe pomysły na...

Nie chcesz się szczepić przeciwko COVID-19, ale potrzebujesz zaświadczenia? Nowe pomysły na czarnym rynku!


Na czarnym rynku pomysły jak zarobić na naiwnych ludziach wciąż kwitną. Zaświadczenie o negatywnym wyniku na koronawirusa? A może dokument o zaszczepieniu na COVI-19? Wszystko można kupić.

Śledztwo dziennikarskie

Norweski dziennikarz twierdzi, że w ciągu dwóch godzin udało mu się za 150 złotych kupić sfałszowany wynik na koronawirusa. Dziennikarz WP postanowił to sprawdzić i jak się okazało udało mu się zdobyć dokument potwierdzający, że jest już zaszczepiony.

Okazuje się, że nie trzeba mieć super zdolności i posługiwać się darknetem, aby kupić zaświadczenie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę czego potrzebujemy, a oferty pojawią się od razu. Dziennikarz opisuje, że momentalnie pojawiły mu się trzy oferty.

Wystarczą pieniądze?

Pierwsza oferta dotyczyła zaświadczenie z pozytywnym lub negatywnym wynikiem testu, druga informowała o możliwości załatwienia szczepienia poza kolejnością, a trzecia dotyczyła zaświadczenia o tym, że już jesteśmy zaszczepieni.

Wystarczy 150-200 złotych i mamy możliwości o jakich nikt nawet nie śnił. Jeśli chcemy się podjąć takiej „współpracy” należy podać wszystkie dane, imię i nazwisko, pesel, kiedy i o jakiej godzinie były podane dawki. Jeśli dokonamy wpłaty na mailu pojawi się zaświadczenie.

Kłopoty murowane?

Oszustwo bardzo łatwo wykryć. Istnieje centralna baza wymazów pacjentów, która zbiera wszystkie dane o osobach, które miały styczność z COVID-19. Lekarz, policjant lub sanepid może sprawdzić kiedy dana osoba chorowała, kiedy przeprowadziła test oraz czy była szczepiona.

Fałszowanie dokumentacji medycznej jest przestępstwem ściganym z kodeksu karnego, za które grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W przypadku, gdy sprawdza dopuszcza się czynu, aby zarobić kara rośnie do 8 lat pozbawienia wolności.

ŹródłoWP

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...