Nie, Bill Gates jacht nie został kupiony przez miliardera

595
Bill Gates superjacht

Bill Gates jacht, takie twierdzenia wydawały się dosyć kusząco możliwe: super-jacht zostaje sprzedany super-bogatemu człowiekowi.

Jednak pomimo nagłówków miliarder Bill Gates nie kupuje kosmicznie drogiego jachtu napędzanego paliwem wodorowym, który nigdy wcześniej nie był skonstruowany.

Kilka dni temu w mediach pojawiało się bardzo dużo publikacji mediowych, w których twierdzono, że założyciel Microsoftu ma relacje biznesowe z firmą projektową Sinot. Sinot pokazał 370-metrowy jacht o nazwie Aqua w 2019 r., A według raportów Gates obiecał ponad 600 milionów dolarów na „zamówienie” jednego super jachtu.

„Aqua nie został sprzedany!” Sinot wyjaśnił, że wszystkie informacje dotyczące zakupu jachtu przez firmę Gates są niepoprawne, dodając, że nie ma relacji biznesowych między nimi a amerykańskim gigantem biznesowym. Mało tego, dodał, że jego firma nie była nawet powiązana z żadnym z przedstawicieli Pana Billa Gates’a.

Bill Gates superjacht
źródło: Sinot

„Aqua jest koncepcją w fazie rozwoju i nie została sprzedana panu Gatesowi” – powiedziała rzeczniczka.

Sinot opracował innowacyjną koncepcję luksusowego statku, który jest w całości napędzany ciekłym wodorem co oznacza, że jego jedyną emisją jest woda. Jacht ma również pięć pokładów i wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić dziesiątki osób.

Bill Gates Jacht opisany przez inne portale

Ciekawym jest fakt, że bez szczególnej weryfikacji największe portale w Polsce podłapały fałszywe informacje i opisały je na swoich stronach. Informacja dalej pojawia się w mediach od wielu osób nieświadomych tego, iż wiadomość ta została wyssana z palca i nijak nie przekłada się na realia.

Bill Gates superjacht
źródło: Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here