sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Biznes Bieda puka do drzwi ojca Rydzyka! Może liczyć na 900 tysięcy z...

Bieda puka do drzwi ojca Rydzyka! Może liczyć na 900 tysięcy z tarczy antykryzysowej?!


Ojciec Rydzyk jak zawsze biedny, bez grosza przy duszy musi prosić swoich wiernych oraz państwo o pomoc finansową bo bez tego nie poradzi sobie.

Pieniądze zawsze się przydadzą

Niedawno Rydzyk nawoływał w swojej rozgłośni radiowej do oddawania 1% na jego rzecz. Gromił wtedy, że wszystko to będzie wynagrodzone na sądzie ostatecznym. Obłuda sięga tak wysoko, że nie wstyd mu było prosić o pieniądze głównie emerytów, którym czasami emerytury nie wystarcza na najpotrzebniejsze rzeczy.

Tym razem okazuje się, że dodatkowo firmy księdza skorzystają z rządowej tarczy antykryzysowej. Trzy podmioty związane z redemptorystą otrzymały ponad 900 tysięcy złotych wsparcia.

Samochody od bezdomnych, pieniądze od rządu – tak trzeba żyć!

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i technologii potwierdziło informacje o wsparciu fundacji ojca Rydzyka. Z podanych informacji wynika, że wsparcie otrzymały trzy fundacje. Spełniły one przepisy zawarte w ustawie z grudnia 2020 roku.

Wsparcie dotyczyło firm dotkniętych kryzysem związanym z koronawirusem. Było ono dostępne dla firm, które obniżyły pensje swoim pracownikom o 20% maksymalnie na pół roku.

Pomoc faktycznie jest potrzebna?

Ojciec Rydzyk prowadzi bardzo wiele interesów, które generują ogromne przychody. Datki od wiernych również nie należą do małych. Jednak jeśli można na czymś zarobić ksiądz zrobi wszystko, aby spełnić warunki i otrzymać pieniądze.

Największe wsparcie otrzymała BONUM sp. z o.o. – w kwocie 539 tys. 813,94 zł, wypłaconych w lipcu 2020. Fundacji Lux Veritas  wypłacono w maju 335 tys. 669,25 zł, a Nasza Przyszłość sp. z o.o. w maju otrzymała 27 667,77 zł.

Krzysztof Brejza opublikował odpowiedź Ministra Rozwoju. Zapytał on wszystkie ministerstwa o dotacje, które otrzymuje ojciec Rydzyk. Okazuje się, że zarówno MON jaki i MSZ nie oszczędzały na fundacji księdza.

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...