niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Będzie powtórka z Wszystkich Świętych? Wszyscy boją się co będzie z Sylwestrem!

Będzie powtórka z Wszystkich Świętych? Wszyscy boją się co będzie z Sylwestrem!

Zakaz wstępu na cmentarze przed dniem Wszystkich Świętych został ogłoszony w ostatniej chwili, gdy sprzedawcy kwiatów mieli już zakupiony towar oraz wykupione miejsca do handlu. Branża rozrywkowa i nie tylko zaczyna martwić się o sylwestra.Branża rozrywkowa oraz sprzedawcy fajerwerków obawiają się o swoje interesy. Rząd potrafi nas zaskoczyć i zamknąć wszystko z dnia na dzień. Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania internautów, jeden z użytkowników zapytał czy sylwester zostanie odwołany dzień wcześniej? Premier nie ukrywał, że pytanie bardzo go rozbawiło.

Internautka miała sporo racji zadając takie pytanie. Cmentarze zamknięto w ostatniej chwili, może sylwestra również odwołają. Dla wielu osób przygotowanie się do tego jednego dnia trwa 1,5 roku.

Sylwestrowe zakazy

Tak naprawdę nikt nie wie jak będzie wyglądał ten dzień. Sprzedawcy fajerwerków zastanawiają się czy rząd w ostatniej chwili nie wprowadzi zakazu puszczania światełek oraz wystrzałów.

Producenci mają wiele obaw. Zakaz puszczania fajerwerków przez rząd jest mało prawdopodobny, jednak ich decyzje, a przede wszystkim ich skutki mogą pozbawić przedsiębiorców dochodu. Obawy są, że zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży fajerwerków, co zrobił rząd w Niemczech.Rok strat

Dla producentów z branży pirotechnicznej ten rok był bardzo trudny. Jest to jedna z najbardziej zapomnianych branż przez rząd. W tym roku praktycznie wszystkie imprezy były odwołane. Śluby, wesela, obchody różnych uroczystości. To sprawiło, że ludzie nie myśleli o fajerwerkach.

Przez cały 2020 rok nie mieli oni praktycznie żadnych dochodów, a same wydatki. Przygotowanie do sezonu sylwestrowego to około 1,5 roku, ponieważ wszystko trzeba przygotować, zakupić materiały oraz uzyskać certyfikaty dla produktów.

Nie zwolniłam nikogo przez ten rok, nie mogłam zostawić swoich pracowników na lodzie. Ze względu na skalę działania i  30 lat  w branży, mieliśmy zapas gotówki. Natomiast co do najbliższej przyszłości, jestem pełna obaw. Wiele firm z branży tego po prostu nie wytrzyma – mówi Aneta Siwarga z firmy Triplex.

Źródłomoney.pl

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...