sobota, 17 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Będzie powtórka z Wszystkich Świętych? Wszyscy boją się co będzie z Sylwestrem!

Będzie powtórka z Wszystkich Świętych? Wszyscy boją się co będzie z Sylwestrem!

Zakaz wstępu na cmentarze przed dniem Wszystkich Świętych został ogłoszony w ostatniej chwili, gdy sprzedawcy kwiatów mieli już zakupiony towar oraz wykupione miejsca do handlu. Branża rozrywkowa i nie tylko zaczyna martwić się o sylwestra.



Branża rozrywkowa oraz sprzedawcy fajerwerków obawiają się o swoje interesy. Rząd potrafi nas zaskoczyć i zamknąć wszystko z dnia na dzień. Mateusz Morawiecki odpowiadał na pytania internautów, jeden z użytkowników zapytał czy sylwester zostanie odwołany dzień wcześniej? Premier nie ukrywał, że pytanie bardzo go rozbawiło.

Internautka miała sporo racji zadając takie pytanie. Cmentarze zamknięto w ostatniej chwili, może sylwestra również odwołają. Dla wielu osób przygotowanie się do tego jednego dnia trwa 1,5 roku.

Sylwestrowe zakazy

Tak naprawdę nikt nie wie jak będzie wyglądał ten dzień. Sprzedawcy fajerwerków zastanawiają się czy rząd w ostatniej chwili nie wprowadzi zakazu puszczania światełek oraz wystrzałów.

Producenci mają wiele obaw. Zakaz puszczania fajerwerków przez rząd jest mało prawdopodobny, jednak ich decyzje, a przede wszystkim ich skutki mogą pozbawić przedsiębiorców dochodu. Obawy są, że zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży fajerwerków, co zrobił rząd w Niemczech.



Rok strat

Dla producentów z branży pirotechnicznej ten rok był bardzo trudny. Jest to jedna z najbardziej zapomnianych branż przez rząd. W tym roku praktycznie wszystkie imprezy były odwołane. Śluby, wesela, obchody różnych uroczystości. To sprawiło, że ludzie nie myśleli o fajerwerkach.

Przez cały 2020 rok nie mieli oni praktycznie żadnych dochodów, a same wydatki. Przygotowanie do sezonu sylwestrowego to około 1,5 roku, ponieważ wszystko trzeba przygotować, zakupić materiały oraz uzyskać certyfikaty dla produktów.

Nie zwolniłam nikogo przez ten rok, nie mogłam zostawić swoich pracowników na lodzie. Ze względu na skalę działania i  30 lat  w branży, mieliśmy zapas gotówki. Natomiast co do najbliższej przyszłości, jestem pełna obaw. Wiele firm z branży tego po prostu nie wytrzyma – mówi Aneta Siwarga z firmy Triplex.

Źródłomoney.pl

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera”. Świat pogrążony w żałobie

Nie żyje jedna z najpopularniejszych aktorek z ,,Harrego Pottera''. Kobieta znana była rownież z...

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...
wszystkich świętych
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...