niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Biznes Będą pozwy. Branża jest wściekła!

Będą pozwy. Branża jest wściekła!

Media zaczynają mówić o kolejnych obostrzeniach, które mają wejść w życie już niedługo. Przedsiębiorcy, którzy już ledwo sobie radzą ogłaszają, że złożą pozwy o rekompensatę strat.Coraz głośniej mówi się o kolejnych obostrzeniach, które już są dość restrykcyjne. Mają zostać zakazane wyjazdy służbowe, a także te organizowane dla sportowców. Branża hotelarska jest wściekła, ponieważ straty są coraz większe, a widoki na poprawę sytuacji bardzo mgliste.

Polski rząd straszy nas coraz poważniej trzecią falą zakażeń. Z jednej strony słyszymy zapewnienia o tym, że szczepionki zatrzymają trzecią falę, z drugiej wprowadzane są kolejne obostrzenia, a kolejna fala puka do drzwi.Hotele radzą sobie coraz gorzej, wiele z nich upadło, a część zamknęli właściciele w obawie przed katastrofą. Utrzymanie budynku, rachunki czy pensje dla pracowników trzeba wypłacać nawet gdy nie ma gości, a w branży jest przestój.

Rząd rozważa wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w hotelach, ponieważ obawia się zwiększonej ilości zachorowań po feriach, które mają być w jednym terminie dla wszystkich uczniów. Wiele osób korzystało z tego, że możliwe były wyjazdy służbowe i wyjeżdżając na urlop brali faktury na firmy.

Rozważane jest zamknięcie hoteli na jakiś czas. Rząd wydaje się nie zdawać sprawy z tego jak rozwinie się szara strefa. Ludzie zaczną przyjmować gości w swoich domach bez zachowania reżimu sanitarnego. To może przynieść odwrotne skutki w porównaniu do oczekiwań.

Galerie handlowe otwarte, hotele nie

Po krótkim zamknięciu galerii handlowych, te znowu są otwarte, a w nich tłumy. Rząd zdaje się nie widzieć tego co dzieje się w sklepach szczególnie przed świętami. 23 procentowy VAT zdaje się skutecznie zamykać oczy rządzącym.

Jeśli hotele faktycznie zostaną zamknięte Polska Izba Hotelarzy wyjdzie z inicjatywą pozwów o rekompensaty od Skarbu Państwa.

ŹródłoWP

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...